Tartak Darul – Usługi tartaczne Tuliszków

tartak darul logo

Elementy konstrukcyjne

drewno na więźbę dachową z tartaku

01 Więźba dachowa

Więźba jest istotnym elementem budowli, stanowi bowiem szkielet stropu. Jest to konstrukcja służąca jako fundament dla pokrycia dachowego. Oferujemy najwyższej jakości drewno budowlane w Koninie, a także zajmujemy się przygotowaniem więźby z tarcicy drzewnej. Nasze rozwiązania oraz materiały najwyższej jakości są dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego klienta.

Nasz tartak specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie trwałej i dopracowanej więźby drewnianej, niezbędnej przy każdej drzewnej konstrukcji budowlanej. Oferujemy kompleksowe rozwiązania, wykonane według ogólnie przyjętych standardów bądź dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań naszych klientów.

Kładziemy duży nacisk na dostarczenie naszym klientom profesjonalnego doradztwa i wsparcia w wyborze odpowiednich materiałów. Używamy tylko najwyższej jakości drewna budowlanego z sosny lub dębu. Dzięki temu konstrukcja dachowa zbudowana z naszych surowców jest mocna, gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo.

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej unikalnej oferty – stwórzmy razem dach, który będzie nie tylko solidny i funkcjonalny, ale również zachwycający swoim designem.

02 Tarcica

Nasze drewno pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Przygotowana przez nas tarcica jest idealnym materiałem na wszelkiego rodzaju ramy, belki i inne elementy tworzące więźbę dachową.

Wyróżniamy dwa rodzaje tarcicy:

nieobrzynaną, z naturalnymi krawędziami i korą drzewną, która idealnie sprawdzi się przy projektach z naturalnymi akcentami, jak rustykalne meble; jest też zwykle tańsza z uwagi na mniejszą ilość pracy przy obróbce,

obrzynaną, z równymi krawędziami bez kory. Świetnie nadaje się do prac wymagających dokładnych wymiarów i jednolitej jakości. Z tego względu jest nieco droższa od nieobrzynanej.

Oferowana przez nas tarcica drzewna (budowlana) jest starannie selekcjonowana, suszona i przycinana, aby spełniać najwyższe standardy jakości. Dzięki zaawansowanym technikom obróbki i odpowiednio długiemu procesowi sezonowania charakteryzuje się odpowiednią wilgotnością i odpornością na temperatury.

Nasz surowiec doskonale nada się do budowy różnego rodzaju konstrukcji ciesielskich, na przykład dachowych. Mamy drewno dostępne w różnych kształtach, odpowiednie do projektów indywidualnych i firmowych.

deski z różnego rodzaju drewna przeznaczone do impregnacji

zadzwoń teraz Masz pytania?

Jesteśmy gotowi na kontakt z tobą. Skontaktuj się z nami telefonicznie a my postaramy się błyskawicznie odpowiedzieć na twoje pytanie.